• Kaçak Balıkçılıkla Mücadelede Yeni Bir Dönüm Noktası İllegal, bildirilmeyen ve kontrol edilmeyen balıkçılıkla mücadele, 100 ülkenin Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)’nün Liman Devleti Önlemleri Anlaşması (LDÖA)’na katılmasıyla yoğunlaştı. LDÖA, bu tür balıkçılığa katılan veya bu tür balıkçılığa yardımcı olan yabancı gemilerin liman erişimi ve kullanımını reddederek illegal balıkçılığı önlemek, caydırmak ve ortadan kaldırmak […]

  Okumaya Devam Et
  Tüm Haberler
 • Olumsuz Geri Bildirim Hem Akademinin Hem De Hayatın Bir Parçası – Başa Çıkmanıza Yardımcı Olacak 6 Strateji Yıllardır uğraştığınız bir araştırmanız olduğunu ve bunun bir dergi editöründen 15 kelimelik bir ret mektubu ile reddedildiğini hayal edin. Bu hepimizin başına geldi. Veya hakemler, çalışmanız hakkında küçük düşürücü, anonim yorumlar yazarlar. Bu da başımıza geldi. Veya öğrenci […]

  Okumaya Devam Et
  Tüm Haberler
 • Tarımda Dijitalleşme: FAO Dünya Gıda Forumu Tarımsal gıda sistemlerimizdeki birçok karmaşık sorunun çözülmesine yardımcı olacak dijital teknolojilerin kapasitesi ve potansiyeli, Dünya Gıda Forumu’nun Bilim ve Yenilik Forumu’nda özel bir etkinlikle mercek altına alındı. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından 21 Ekim Cuma günü Roma’daki genel merkezde düzenlenen Tarımsal Gıda Sistemlerinin Dijitalleştirilmesi etkinliği; savunmasız […]

  Okumaya Devam Et
  Tüm Haberler
 • Elsevier 50’ye Yakın Makaleyi “Yasal Olmayan Olumlu Hakem Raporu” Gerekçesiyle Geri Çekti Bir Elsevier dergisi “paper mill” ile üretilen 47 makaleyi geri çekti. Bu makaleler Çin, Kazakistan ve Rusya uyruklu yazarlar tarafından Thinking Skills and Creativity adlı dergide yayımlanmıştı. Paper Mill Nedir? Paper mill: Ücret karşılığında makale üreten yazılımlardır. Genellikle belirlenen konu üzerinde internetten bulduğu […]

  Okumaya Devam Et
  Tüm Haberler
HIZLI MENÜ
Dergi Danışmanlığı ve İndeksleme
Derginizin ulusal ve uluslararası kriterleri karşılayabilmesi ve tanınır indekslere girebilmesi için gerekli hizmetlerin tümünü sağlıyoruz.
Makale Yönetim Sistemi ve İnternet Sayfası
Prensip Yayımcılık olarak uzman yazılım ekibimiz ile derginizi yönetmek için Open Journal Systems (OJS) makale yönetim sistemi kurulumu ve internet sayfası oluşturma/yönetme hizmeti veriyoruz.
Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Kitabınızı elektronik ortamda ISBN numarası ile yayımlıyoruz. Sayfa yapısı ve dizgi, tablo ve grafik yerleştirme ve dilerseniz redaksiyon hizmeti ile birlikte. Aynı zamanda periyodik olarak yayımladığımız kitaplarımızda uluslararası yayınevi statüsünde, ÜAK kriterlerine uygun kitap bölümleri de yazabilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe akademik standartlara uygun, terminolojilerin uzmanlarımızca çift kontrollü yapıldığı çeviri hizmeti veriyoruz. İngilizce veya Türkçe redaksiyon ve ayrıca dilerseniz diğer başka evraklarınız için de yeminli tercüme hizmeti sağlıyoruz.
Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Verilerinizin sizin için önemini ve onları elde ederken göğüs gerdiğiniz zorlukları biliyoruz. Uzman istatistikçilerimizle verilerinizin doğru değerlendirilebilmesi ve anlamlandırılabilmesi için istatistiki danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.
Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Kongre, sempozyum, çalıştay gibi bir akademik toplantı mı düzenlemek istiyorsunuz? Prensip Yayımcılık; toplantınızın reklamı, internet sayfasının oluşturulması, bildiri gönderim sistemi, özet ve/veya bildirim kitapçığı basımı, organizasyonel şemanın oluşturulması, tanıtım-afiş işlemleri, misafirlerin konaklaması, misafir hediyelerinin temini (çanta, kalem, usb-bellek vb.) gibi ihtiyacınız olan bütün konularda yanınızda!
Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.